Najlepsze wycieczki fakultatywne na Korfu

Private Tour

wycieczka prywatna

Program przygotowany specjalnie dla Ciebie!

Zobacz najpiękniejsze miejsca na Korfu

Klient szuka czegoś wyjątkowego w gronie bliskich i chce spędzić jedne z najlepszych magicznych przygód w życiu? Oferta Private Tour to idealna propozycja dla tych, którzy chcą oderwać się od klasycznej wersji zwiedzania wyspy. Specjalnie dla Państwa przygotujemy autorski program zwiedzania uwzględniając to, na czym Wam zależy. W ciągu jednego dnia zbierzemy wszystkie najważniejsze atrakcje wyspy, dostosujemy typ wycieczki oraz jej tematykę do potrzeb Klienta: od imprez dla fanów historii przez miejsca trudno dostępne bez pomocy naszego przewodnika, po przejazd przez najpiękniejsze plaże.

Korfu - mapa wyspy z Korfu z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi Korfu, Plażami Korfu, kurortami Korfu. Korfu Grecja

Program wycieczki

i przydatne informacje

i przydatne informacje

Program wycieczki

Dokładny czas trwania wycieczki uzależniony jest od charakteru trasy, sytuacji na drodze, pogody, logistyki zbiórki oraz innych zdarzeń, które mogą wpłynąć na przebieg podróży.
Śladami Darrellów
Durellowie na Korfu Durrels filmowy swiat na Korfu atrakcje na Korfu Grecja 1

Zejdź ze szlaku - sprawdź naszą propozycję Private!

Rodzina Darrellów: Życie na Korfu i serial telewizyjny Jest to historia ekscentrycznej i nieco szalonej rodziny znanej z angielskiego serialu, która mieszkała na Korfu w latach 1935-1939. Kim oni byli… Przenieśmy się w czasie 🙂 Indie na początku XX wieku były angielską kolonią i członkiem Wspólnoty Brytyjskiej, więc było rzeczą naturalną, że było tam wielu angielskich urzędników wojskowych i rządowych. Laurence Durrel był inżynierem wojskowym, tam poznał Louisę Florence Dixie, pobrali się i mieli czworo dzieci, pierworodnego Laurence’a, Leslie, Margaret znaną jako Margo i najmłodszego Geralda lub Jerry’ego. Laurence Durrel zmarł młodo w wieku 44 lat w 1928 roku w wyniku krwotoku mózgowego. Po nieoczekiwanej śmierci ojca rodzina zmuszona była przenieść się do Anglii, a konkretnie do Bournemouth nad kanałem La Manche, gdzie matka Louisa próbowała zorganizować sobie życie z niewielkiej emerytury, jaką otrzymywała. Tam czteroletni wówczas Jerry został wysłany do szkoły, aby zdobyć podstawową edukację, ale było to coś trudnego dla niesfornego charakteru malucha, który lubił wolność i obcowanie ze zwierzętami i przyrodą. Był to bardzo trudny okres dla małego Jerry’ego, który nie potrafił przystosować się do dusznych warunków angielskiej szkoły, jak sam przyznaje kilka lat później w swojej autobiografii. W 1935 roku najstarszy syn rodziny Lawrence żeni się i wraz z żoną Nancy zamieszkują w domu w Kontokali, na północ od miasta, w Villa Anemoyiannis. Międzywojenne Korfu było biedną wyspą, bez prądu, ale z bardzo niskimi kosztami życia w porównaniu do Anglii, tutaj można było żyć trochę bardziej prymitywnie, ale swobodniej i w bezpośrednim związku z naturą i zwierzętami, które uwielbiał mały Gerry. Na Korfu zawsze było i jest wielu Anglików, Louisa spotkała jednego z nich, który zobowiązał się pomóc jej w znalezieniu odpowiedniego domu dla rodziny. Ale Korfu z 1935 roku było trochę bardziej prymitywne, niż się spodziewała pani Durrell, o czym świadczy następujący zabawny fakt.

Czas na miejscu:

Cały dzień

Atrakcje:

Śladami rodziny Darrellów

Zabierz ze sobą:

Wygodne buty, aparat fotograficzny i butelkę wody

Inne:

Durellowie na Korfu Durrels filmowy swiat na Korfu atrakcje na Korfu Grecja Kerkyra

co było dalej?

Angielski pośrednik w handlu nieruchomościami przygotował listę około 10 domów i wraz z panią Durrell wyruszyli, aby je sprawdzić, aż znajdzie ten właściwy. Ale we wszystkich domach, które odwiedzali, pani Darrell pokręciła głową, nie mogąc znaleźć niczego, co by ją zadowoliło. Gdy dotarli do ostatniego, a pani Durrell nadal nie była usatysfakcjonowana, pośrednik siada na schodach i wycierając pot chusteczką, pyta panią Durrell. -Ale w końcu pani Darrell, powiedz mi w końcu dokładnie jaki dom chcesz i dlaczego nie podobał Ci się żaden z tych, które widzieliśmy? – Ale żaden z nich nie miał normalnej łazienki, odpowiedziała, i w tym problem. – A co zrobić z łazienką, odpowiedział zdziwiony pośrednik, skoro masz morze obok! Taki było wówczas Korfu, bez łazienek i toalet, ludzie biegali na pola i nad morze za swoimi naturalnymi potrzebami, a małe śmieci w tamtym czasie zakopywano na polach i podwórkach i stawały się kompostem. Po wysiłkach i przy pomocy taksówkarza Spyrosa Halikiopoulosa (Amerykanin, jego pseudonim) w końcu odnaleziono chatkę należącą do rodziny rybackiej w Kalami, małej zatoczce w północno-wschodniej części wyspy, dość daleko od miasta z Korfu. Chata została wyremontowana i stała się domem, domem znanym do dziś pod nazwą Biały Dom, położonym niedaleko południowej części zatoki z widokiem na całe Kalami. Dom został przez małego Jerry’ego zamieniony w zoo, gromadził tam żółwie, węże wodne, mewy, sowy, jaszczurki, psy, koty i w ogóle wszelkie zwierzęta krążące po wyspie, ale także owady w skrzynkach, dom w stan chaosu, w którym ptaki latały z pokoju do pokoju, pełzały różne gady itp. W ciągu trzech lat spędzonych na wyspie Durrellowie zaprzyjaźnili się z miejscowymi i pozostawili ślad w pamięci starszych, którzy ich znali i żyją do dziś. Kochali wyspę i byli kochani przez mieszkańców, a także pisali książki o Korfu, które uważali za swój raj. Wiele z tego, co dzisiaj wiemy o rezydencji Durrellów na Korfu, opiera się na relacjach tych starych mieszkańców, którzy nadal żyją, ale głównie w książkach pozostawionych przez członków rodziny. Bardzo ważne są zapisy Geralda dotyczące fauny Korfu, w swojej książce „Moja rodzina i inne zwierzęta” opisał niemal wszystkie gatunki zwierząt, ptaków i owadów występujące na wyspie. Durrellowie podczas pobytu na wyspie mieszkali w trzech różnych domach, dziś domy te są prywatne, ale biały dom, który istnieje w Kalami, jest otwarty dla zwiedzających, ponieważ jest to mieszkanie i jest wynajmowane, natomiast pod nim znajduje się restauracja zwany także białym domem.

Czas na miejscu:

Cały dzień

Atrakcje:

Śladami rodziny Durrellów

Zabierz ze sobą:

Wygodne buty, aparat fotograficzny i butelkę wody

Inne:

 

Zapraszamy do kontaktu – jesteśmy tu dla Ciebie! 

 

Jak się przygotować?
Na wycieczkę zabierz ze sobą:
 • Aparat fotograficzny
 • Nakrycie głowy
 • Wygodne i stabilne obuwie
 • Buty do wody
 • Akcesoria do kąpieli
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Kostium kąpielowy
 • Ręcznik plażowy
 • Krem z filtrem
 • Dokument tożsamości
 • Bilet (umowę) na wycieczkę
 • Gotówkę na obiad i drobne wydatki
 • Suchy prowiant
 • Leki na chorobę lokomocyjną (jeśli zwykle ich używasz)
Na trasie wycieczki dostępne są punkty, w których możesz kupić napoje i przekąski.
Zbiórka
MIEJSCE ZBIÓRKI
 • Informację o dokładnym miejscu zbiórki znajdziesz w podsumowaniu rezerwacji w wiadomości e-mail, którą dostaniesz po założeniu rezerwacji; ta informacja jest też zawsze w umowie.
 • Lokalizację punktu odbioru możesz sprawdzić również na Mapach Google. Link podajemy w trakcie procesu rezerwacji wycieczki na naszej stronie, a także w podsumowaniu rezerwacji, wysyłanym mailowo.
 • Na wycieczki w wariancie klasycznym i VIP odbierzemy Cię z miejsca zbiórki, wyznaczonego niedaleko Twojego hotelu. W wariancie Super VIP odbieramy Cię bezpośrednio spod hotelu.
GODZINA ZBIÓRKI
 • Na dzień przed wycieczką, na numer telefonu wskazany podczas rezerwacji, prześlemy Ci wiadomość SMS. Będzie tam informacja o godzinie zbiórki oraz potwierdzenie miejsca, z którego odbierzemy Cię na wycieczkę. Pamiętaj, że godzina zbiórki podawana jest w czasie lokalnym – greckim.
 • Pamiętaj, by w trakcie rezerwacji podać numer telefonu, który będzie aktywny podczas Twojego pobytu w Grecji. Weź pod uwagę, że na greckich wyspach zdarzają się niekiedy problemy z zasięgiem.
 • Prosimy, abyś punktualnie stawił się w wyznaczonym miejscu zbiórki.
 • Dbamy o to, by być na czas i jesteśmy punktualni. Jeśli jednak nie byłoby nas na miejscu dłużej niż 10 minut, to prosimy, abyś niezwłocznie zadzwonił do naszego biura.
JAK NAS ROZPOZNAĆ?
Nasze autokary, busy i samochody rozpoznasz po logo Magic Tours z charakterystycznym żółwiem. Za przednią szybą jest zawsze tablica z logo Magic Tours, nazwą firmy oraz nazwą wycieczki. Nasi przewodnicy będą czekać na Ciebie w miejscu zbiórki. Są ubrani w koszulki z żółwiem oraz mówią w języku polskim. Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś wsiąść do danego środka transportu, zapytaj o to kierowcę lub przewodnika.
Dzieci
 • Wycieczka Mix Północ jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Program zwiedzania jest bardzo różnorodny i z powodzeniem uczestniczą w nim nawet najmłodsze pociechy. W wariancie klasycznym, poza przewodnikiem, w wycieczce bierze udział także Magiczny Animator, który troszczy się, by zapewnić dzieciakom moc atrakcji!
 • Przejazdy między punktami programu nie są zbyt długie. W ciągu dnia jest czas na plażowanie w dwóch miejscach (po około godzinie w każdym miejscu), a także rejs łodzią (ok 45-50 minut w jedną stronę), który także jest dużą atrakcją dla najmłodszych. Przewidziany jest także czas wolny na obiad w tawernie oraz inne degustacje i przystanki. Podczas przerw w wielu miejscach jest możliwość skorzystania z toalet.
 • W trakcie naszych wycieczek raczej nie sprawdzą się wózki dziecięce. Zdecydowanie bardziej przydadzą się składane spacerówki, chusty, nosidełka itp.
 • Spędzając wakacje w Grecji z dziećmi, pamiętaj, że najmłodsi są bardziej wrażliwi na wysokie temperatury i działanie promieni słonecznych. Koniecznie zadbaj o nakrycia głowy i kremy z filtrem dla Twoich pociech, a także, by piły dużo wody.
 • Jeśli wiesz, że Twoje dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, przed wycieczką zaopatrz się w potrzebne leki, a także zadbaj. Posiłki dziecka powinny być lekkostrawne. Unikaj produktów mlecznych, słodkich napojów i innych produktów, które mogą wpłynąć na złe samopoczucie dziecka.
Rejs
 • W wariancie klasycznym Mix Północ w cenę wycieczki wliczony jest jeden rejs do Zatoki Wraku (plażowanie) i Błękitnych Grot (kąpiel). Realizowany jest łodzią (do 80 osób), która nie wpływa do wnętrza grot.
 • W wariancie VIP i Super VIP w cenę wycieczki wliczone są dwa oddzielne rejsy:
  • do Błękitnych Grot – realizowany łódką (VIP) lub motorówką (Super VIP), które wpływają do wnętrza grot. Przy grotach zwykle jest też krótki przystanek kąpielowy dla chętnych.
  mix polnoc VIP lodka Blekit
  •  do Zatoki Wraku – realizowany łodzią (na ok. 65 osób), z kąpielami i plażowaniem w Zatoce Wraku. W ramach samego rejsu (ok. 25 minut) możliwe jest połączenie kilku grup wycieczkowych Magic Tours VIP lub Super VIP.
  mix polnoc VIP Super VIP lodz Zatoka Wraku
 • Realizacja rejsów i przystanków kąpielowych uzależniona jest od warunków pogodowych, stanu morza (wysokości fal), a także decyzji kapitana. O ruchu turystycznym na morzu decyduje Urząd Morski na Zakynthos.
 • Jeśli podczas wycieczki ze względu na warunki pogodowe rejs do Zatoki Wraku nie zostanie zrealizowany, uczestnicy wszystkich opcji zwiedzania, bez żadnych dodatkowych kosztów mogą skorzystać z rejsu zastępczego w innym terminie (tj. w najbliższym możliwym, wyznaczonym przez nas dniu, podczas którego pogoda i warunki logistyczne umożliwią realizację rejsu). Koszty ponownego transferu z/do portu pokrywa Magic Tours. Jesteśmy jedynym biurem na wyspie oferującym turystom takie rozwiązanie.
 • Uczestnictwo w rejsach nie jest obowiązkowe. Jeśli nie chcesz brać w nim udziału, możesz pozostać w porcie na czas trwania rejsu. Poinformuj o tym wcześniej swojego przewodnika.
 • Jeśli rezygnujesz z udziału w rejsie, możesz otrzymać zwrot kosztów biletu za rejs, będący częścią wycieczki.

Private Tour

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Klasyczny

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Pakiet Magicznych Gwarancji

Zagwarantuj sobie spokój

Inne nasze wycieczki

Udostępnij wycieczkę

Facebook
WhatsApp
Email

Zamknij