Najlepsze wycieczki fakultatywne na Korfu

Albania + Butrint

wyskocz na sąsiedni ląd

Butrint, drugi kraj, najważniejsze atrakcje okolic Sarandy

Zobacz najpiękniejsze miejsca w Albanii

Co powiesz na wizytę w dwóch krajach podczas jednych wakacji? Tajemnicza i niezwykła! Urzekająca i pełna sprzeczności – taka jest właśnie Albania. Kraj o bogatej historii, szczodrze obdarzony również przez naturę. Choć wydaje się mało znany, to gdy odwiedzasz Korfu, pozostaje jak na wyciągnięcie Twojej ręki. Dziś wzywa Cię do siebie. Odpowiedz więc na zaproszenie Albanii, a my odkryjemy przed Tobą jej sekrety!

Mapa MT Albania Saranda

Program wycieczki

i przydatne informacje

i przydatne informacje

Program wycieczki
Dokładny czas trwania wycieczki uzależniony jest od charakteru trasy, sytuacji na drodze, pogody, logistyki zbiórki oraz innych zdarzeń, które mogą wpłynąć na przebieg podróży.
WAŻNE: Zanim zarezerwujesz zapoznaj się z zasadami/przepisami wjazdowymi do Albanii  – zwłaszcza w  przypadku podróży z dziećmi/osobami, które nie ukończyły 18 roku życia (dokładne informacje znajdziesz w zakładce “Dzieci” oraz na dole strony pod opisem programu wycieczki).
Wodolot- Korfu, wakacje w Grecji, wycieczki po polsku, wycieczka po polsku do Albanii, Wakacje na Korfu

Czas na rejs do Albanii!

Wypłyniesz w rejs! W stolicy wyspy, po odprawie wsiądziesz na statek. Będziesz mieć okazję podziwiać oddalające się Korfu i dostojne weneckie Fortyfikacje górujące nad miastem, na cudną wysepkę Vidos. Przez czas trwania rejsu Twoja ciekawość urośnie jeszcze bardziej. Już wkrótce poznasz tajemnicę państwa, którego intrygujące, dziewicze a niezalesione szczyty gór z pewnością obserwowałeś na horyzoncie z wielu miejsc na wyspie! Jest to Albania oczywiście! Idealny sposób na spędzenie dnia! (Oczywiście nasz polski przewodnik jest cały czas z Wami)

Czas na miejscu:

ok. 60-90 minut w jedną stronę

Atrakcje:

Korfu od strony morza, przeprawa do innego kraju

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, gotówkę na opłatę portową oraz opłatę za Butrint, wygodne buty, krem z filtrem, dokumenty tożsamości

Inne:

Zwróć uwagę: Przeprawy do Albanii realizowane są statkiem lub wodolotem – o środku transportu danego dnia decyduje przewoźnik
Agia-Saranda-wycieczki-jednodniowe-z-Korfu-wycieczki-po-polsku-port-w-Sarandzie-w-Albanii-wakacje-wycieczki-fakultatywne-z-Korfu.-Piekne-albanskie-krajobrazy-kutry-rybackie-i-palmy.-na-tle-niebieskiego nieba

Albania- urocze miasteczko portowe Agia Saranda

Po niedługiej przeprawie dobijamy do portu! Albanię powitasz w miasteczku portowym Agia Saranda. Stąd wyruszysz w stronę starożytnego Butrintu! Z ciekawostek Saranda jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miasteczek na riwierze albańskiej przez wielu nazywana również południową bramą Albanii.

Czas na miejscu:

ok. 15 min (wrócimy tu na koniec wycieczki)

Atrakcje:

Miasteczko portowe Agia Saranda

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, środki na chorobę lokomocyjną, wygodne buty, krem z filtrem, nakrycie głowy, okularyprzeciwsłoneczne

Inne:

Trzymaj się blisko Przewodnika
Zamek-Lekursi-Zamek-Lekuresi-Albania-widok-z-lotu-ptaka-na-okolice-Sarandy-wycieczki-lokalne-do-Albanii

Zamek Lekursi

Górujący nad miastem Zamek Lekursi to kolejny przystanek wyprawy. Będzie okazja zobaczyć część zamkowych fortyfikacji, co ciekawe sam zamek został zbudowany w XVI w. na zlecenie osmańskiego Sułtana Sulejmana Wspaniałego a Przewodnik wprowadzi Cię w historyczny klimat tego miejsca a towarzystwie opowieści będziesz mógł podziwiać wspaniałe widoki na południe Albanii, Sarandę czy Korfu. Aparat fotograficzny obowiązkowo! Dziś oprócz niezwykłej historii i nieziemskich widoków jest to miejsce dostępne dla każdego, dodatkowo funkcjonuje tutaj restauracja oraz organizowane są imprezy okolicznościowe.

Czas na miejscu:

ok. 20 minut

Atrakcje:

Panoramiczne widoki, miejsce historyczne

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, nakrycie głowy, wygodne buty, okulary przeciwsłoneczne

Inne:

*punkt realizowany w zamian za wizytę w Błękitnym Oku (bezterminowo)
Lokalna kuchnia, kuchnia albańska, lokalne smaki

Czas na Albańską kuchnię!

Do wrażeń krajobrazowych czas dodać albański smak, czyli lokalny lunch w restauracji w Sarandzie. Posiłek w formie bufetowej gwarantuje dla każdego coś na ząb w chwili odpoczynku po poruszających wyobraźnię atrakcjach. W towarzystwie posiłku będzie widok na majaczącą w oddali wyspę Korfu. Czego chcieć więcej… Smacznego!

Czas na miejscu:

ok. 1h

Atrakcje:

lokalna kuchnia, piękne widoki

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, gotówkę na dodatkowe napoje do obiadu

Inne:

Napoje do obiadu są dodatkowo płatne
Starożytny Butrint, UNESCO, wycieczki jedniodniowe z Korfu, wycieczki po polsku. Starożytne budowle, ruiny, Albania

Park Archeologiczny Butrint

Butrint, który jest zarazem Parkiem Narodowym! To właśnie tutaj zobaczysz ruiny sanktuarium z IV w. p.n.e., ruiny teatru, chrześcijańską Wielką Bazylikę, Łaźnie rzymskie, Baptysterium z mozaikami, Lwią Bramę zachowaną niemal w idealnym stanie, Akropolis i Średniowieczny Zamek wenecki. A ponadto będziesz mógł zachwycić się niesamowitym bogactwem przyrodniczym tego miejsca. Butrint od 1992 roku jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO – to po prostu trzeba zobaczyć!

Czas na miejscu:

ok. 2h

Atrakcje:

Park Narodowy, UNESCO

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, wygodne obuwie, nakrycia głowy, butelkę wody mineralnej, kremy z filtrem, okulary przeciwsłoneczne.

Inne:

Punkt programu podczas którego dużo chodzimy (zdarzają się również podejścia na tutejsze wzniesienia)
PAMIĘTAJ, ŻE W ALBANII ZMIENIA SIĘ CZAS!
Agia Saranda Saranda w Albanii widok na promenade w miescie i palmy wycieczki lokalne

Czas wolny w mieście Agia Saranda

W kurorcie każdy znajdzie coś dla siebie! Czy to miejsce na spacer nadmorską promenadą, czas na kawę i tradycyjne desery albańskie lub zakupy produktów, z których Albania słynie, czyli m.in. koniak lub brandy. Nie zabraknie również czasu wolnego na zakupy! Przewodnik da Ci kilka wskazówek odnośnie najlepsze kawy, pamiątek i przepisów celnych.

Czas na miejscu:

ok 30 min.

Atrakcje:

Lokalne produkty, pamiątki z Albanii

Zabierz ze sobą:

Gotówkę, aparat fotograficzny, wygodne buty, kremy z filtrem, nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne

Inne:

Długość czasu wolnego jest uzależniona od przebiegu wcześniejszych punktów programu i sytuacji na albańskich drogach
Logo zolw hej szukasz wycieczk na jutro

Hej! Szukasz tej wycieczki na jutro?

Jeśli szukacie tej wycieczki na jutro – a widzicie w harmonogramie naszych wycieczek, że ta impreza jest planowana to napiszcie do nas na What’s App: + 48 607501965 lub zadzwońcie +4866048200; +48 22 22 86015 (to numer naszej centrali i z tego numeru też oddzwaniamy!). Możecie tez śmiało do nas napisać: mail : korfu@magictours.pl , na messenger: @KorfuMagicTours lub Instagram: grecja_magictours może uda się nam spotkać już jutro! 🙂 Zapraszamy!

Czas na miejscu:

Atrakcje:

Zabierz ze sobą:

Inne:

Jeśli też podróżujecie w zgranej ekipie lub chcielibyście taka wycieczkę tylko we własnym gronie to zorganizujemy dla Was taka wycieczkę w każdym wybranym przez Was dniu w opcji private – skontaktujcie się z nami a my wyjaśnimy co i jak!
Jak się przygotować?

Na wycieczkę zabierz ze sobą:

 • WAŻNE DOKUMENTY TOŻSAMOŚCI (Oryginał) – te same których dane powiadałeś do biura Magic Tours + jeśli podróżujesz z osobami które nie ukończyły 18 roku życia zabierz wszystkie niezbędne dokumenty pozwalające przekroczyć granice Grecko-Albańską
 • Aparat fotograficzny
 • Nakrycie głowy
 • Wygodne i stabilne obuwie
 • Buty do wody
 • Akcesoria do kąpieli
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Kostium kąpielowy
 • Ręcznik plażowy
 • Krem z filtrem
 • Dokument tożsamości
 • Bilet (umowę) na wycieczkę
 • Gotówkę na obiad i drobne wydatki
 • Suchy prowiant
 • Leki na chorobę lokomocyjną (jeśli zwykle ich używasz)

Na trasie wycieczki dostępne są punkty, w których możesz kupić napoje i przekąski.

Zbiórka
MIEJSCE ZBIÓRKI
 • Informację o dokładnym miejscu zbiórki znajdziesz w podsumowaniu rezerwacji w wiadomości e-mail, którą dostaniesz po założeniu rezerwacji; ta informacja jest też zawsze w umowie.
 • Lokalizację punktu odbioru możesz sprawdzić również na Mapach Google. Link podajemy w trakcie procesu rezerwacji wycieczki na naszej stronie, a także w podsumowaniu rezerwacji, wysyłanym mailowo.
 • Przejazdy z miejsca zbiórki do portu w Korfu realizowane sa bez opieki przewodnika. Przewodnik będzie czekać na grupę w porcie w Korfu. Transfery realizowane są przez firmę zewnętrzną a nie stricte Magic Tour. Firma Finikas (logo z Delfinem)
GODZINA ZBIÓRKI
 • Na dzień przed wycieczką, na numer telefonu wskazany podczas rezerwacji, prześlemy Ci wiadomość SMS. Będzie tam informacja o godzinie zbiórki oraz potwierdzenie miejsca, z którego odbierzemy Cię na wycieczkę. Pamiętaj, że godzina zbiórki podawana jest w czasie lokalnym – greckim.
 • Pamiętaj, by w trakcie rezerwacji podać numer telefonu, który będzie aktywny podczas Twojego pobytu w Grecji. Weź pod uwagę, że na greckich wyspach zdarzają się niekiedy problemy z zasięgiem.
 • Prosimy, abyś punktualnie stawił się w wyznaczonym miejscu zbiórki.
 • Dbamy o to, by być na czas i jesteśmy punktualni. Jeśli jednak nie byłoby nas na miejscu dłużej niż 10 minut, to prosimy, abyś niezwłocznie zadzwonił do naszego biura.
JAK NAS ROZPOZNAĆ?
Autokary, busy i samochody firmy realizującej transfery na wycieczki do Albanii rozpoznasz po logo Finikas z charakterystycznym delfinem. Nasi przewodnicy będą czekać na Ciebie w miejscu zbiórki. Są ubrani w koszulki z żółwiem oraz mówią w języku polskim. Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś wsiąść do danego środka transportu, zapytaj o to kierowcę lub skontaktuj się z biurem możliwie najszybciej jak to możliwe – najlepiej w obecności kierowcy.
Sprawdź co musisz wiedzieć i zarezerwuj:
 • Na 7 dni przed dniem wycieczki do Albanii i Butrintu prześlij na adres biura Magic Tours (korfu@magictours.pl) wymagane informacje: Numer i Serię Dowodu Osobistego lub Paszportu oraz jego datę ważności  (dotyczy każdego uczestnika) dokumenty powinny być ważne przynajmniej przez 3 kolejne miesiące od planowanej daty powrotu z Albanii. Musimy zgłosić wszystkich uczestników do odprawy celnej i wszystkie dane zostaną przesłane do policji portowej  przed datą imprezy.
 • W przypadku podróżowania z dziećmi – wypełniony formularz dla osób przekraczających granicę z dziećmi (odnośnik do formularza poniżej)
 • Obcokrajowcom i osobom nieposiadającym obywatelstwa polskiego zalecamy sprawdzenie obowiązujących ich przepisów i dokumentów wymaganych przy przekraczaniu granicy grecko-albańskiej.
 • Podczas wycieczki należy mieć ze sobą wydruki wszystkich przesłanych wcześniej dokumentów oraz oryginalny aktualny dowód tożsamości.
ważne:
 • Osoba sprawująca opiekę nad nieletnim (jeden z rodziców, babcia, dziadek, siostra, ciocia, etc.) podczas pobytu w Grecji bez obecności obojga opiekunów prawnych dziecka oraz wyrażająca chęć uczestnictwa w wycieczce do Albanii jest zobowiązana dostarczyć:
  • zaświadczenie w języku polskim oraz angielskim potwierdzające zgodę na przekroczenie granicy podpisaną przez pełnoprawnego opiekuna/opiekunów nieobecnych podczas wycieczki
  • zdjęcie/skan dowodu osobistego lub paszportu prawnego opiekuna/opiekunów dziecka
 • Jeśli jeden z rodziców ma inne nazwisko niż dziecko, należy dostarczyć akt urodzenia dziecka przetłumaczony na język angielski w celu potwierdzenia rodzicielstwa.
 • Wymagane jest również posiadanie zaświadczenia potwierdzającego sytuację, w której:
  • jeden z rodziców nie żyje
  • jeden z rodziców jest pozbawiony władzy rodzicielskiej lub ma tę władzę zawieszoną bądź ograniczoną i jej zakres nie obejmuje podejmowania decyzji w kwestii wyjazdów dziecka za granicę
  • ojcostwo dziecka nie zostało ustalone
Rejs
 • Przeprawa promowa z Korfu (miasto Korfu) do Albanii (Saranda) realizowana jest statkiem lub wodolotem. O jednostce danego dni decyduje przewoźnik a nie stricte Magic Tours
 • Przeprawa trwa od ok. 50 do 75 minut w jedną stronę, w zależności od rodzaju statku oraz warunków panujących na morzu
 • Po odprawie celno-paszportowej na Korfu, przy wejściu na statek każdy uczestnik zobowiązany jest uiści obowiązkową opłatę portową w wysokości 15€/osoba (pasażer w każdym wieku w tym niemowlęta)
Sprawdź co musisz wiedzieć i zarezerwuj:
 • Na 7 dni przed dniem wycieczki do Albanii i Butrintu prześlij na adres biura Magic Tours (korfu@magictours.pl) wymagane informacje: Numer i Serię Dowodu Osobistego lub Paszportu oraz jego datę ważności  (dotyczy każdego uczestnika) dokumenty powinny być ważne przynajmniej przez 3 kolejne miesiące od planowanej daty powrotu z Albanii. Musimy zgłosić wszystkich uczestników do odprawy celnej i wszystkie dane zostaną przesłane do policji portowej  przed datą imprezy.
 • W przypadku podróżowania z dziećmi – wypełniony formularz dla osób przekraczających granicę z dziećmi (odnośnik do formularza poniżej)
 • Obcokrajowcom i osobom nieposiadającym obywatelstwa polskiego zalecamy sprawdzenie obowiązujących ich przepisów i dokumentów wymaganych przy przekraczaniu granicy grecko-albańskiej.
 • Podczas wycieczki należy mieć ze sobą wydruki wszystkich przesłanych wcześniej dokumentów oraz oryginalny aktualny dowód tożsamości.
ważne:
 • Osoba sprawująca opiekę nad nieletnim (jeden z rodziców, babcia, dziadek, siostra, ciocia, etc.) podczas pobytu w Grecji bez obecności obojga opiekunów prawnych dziecka oraz wyrażająca chęć uczestnictwa w wycieczce do Albanii jest zobowiązana dostarczyć:
  • zaświadczenie w języku polskim oraz angielskim potwierdzające zgodę na przekroczenie granicy podpisaną przez pełnoprawnego opiekuna/opiekunów nieobecnych podczas wycieczki
  • zdjęcie/skan dowodu osobistego lub paszportu prawnego opiekuna/opiekunów dziecka
 • Jeśli jeden z rodziców ma inne nazwisko niż dziecko, należy dostarczyć akt urodzenia dziecka przetłumaczony na język angielski w celu potwierdzenia rodzicielstwa.
 • Wymagane jest również posiadanie zaświadczenia potwierdzającego sytuację, w której:
  • jeden z rodziców nie żyje
  • jeden z rodziców jest pozbawiony władzy rodzicielskiej lub ma tę władzę zawieszoną bądź ograniczoną i jej zakres nie obejmuje podejmowania decyzji w kwestii wyjazdów dziecka za granicę
  • ojcostwo dziecka nie zostało ustalone

Albania

Cena obejmuje

Obowiązkowe opłaty dodatkowe:

Cena nie obejmuje

Klasyczny

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Pakiet Magicznych Gwarancji

Zagwarantuj sobie spokój

Inne nasze wycieczki

Udostępnij wycieczkę

Facebook
WhatsApp
Email

Zamknij