Najlepsze wycieczki fakultatywne na Korfu

wycieczka test

wyskocz na sąsiedni ląd

trewrwerwerwr

Zobacz najpiękniejsze miejsca w na klorfy

Zobacz Zatokę Wraku (Navagio) z perspektywy klifu i plaży podczas jednej wycieczki. Ciesz się kąpielą w krystalicznych wodach Błękitnych Grot (Blue Caves), poznaj Greków, ich lokalną kuchnię, wina i specjały. Uwolnij wszystkie swoje zmysły, odpocznij, zadbaj o siebie w naturalnym zakyntyjskim SPA, zrób niezapomniane zdjęcia w najlepszych punktach widokowych, poczuj wiatr we włosach podczas rejsów i baw się doskonale od rana do wieczora!

placeholder 2

Program wycieczki

i przydatne informacje

i przydatne informacje

Program wycieczki
Dokładny czas trwania wycieczki uzależniony jest od charakteru trasy, sytuacji na drodze, pogody, logistyki zbiórki oraz innych zdarzeń, które mogą wpłynąć na przebieg podróży.
WAŻNE: Zanim zarezerwujesz zapoznaj się z zasadami/przepisami wjazdowymi do Albanii  – zwłaszcza w  przypadku podróży z dziećmi/osobami, które nie ukończyły 18 roku życia (dokładne informacje znajdziesz w zakładce “Dzieci” oraz na dole strony pod opisem programu wycieczki).
Wodolot- Korfu, wakacje w Grecji, wycieczki po polsku, wycieczka po polsku do Albanii, Wakacje na Korfu

Czas na rejs do Albanii!

Wypłyniesz w rejs! W stolicy wyspy, po odprawie wsiądziesz na statek. Będziesz mieć okazję podziwiać oddalające się Korfu i dostojne weneckie Fortyfikacje górujące nad miastem, na cudną wysepkę Vidos. Przez czas trwania rejsu Twoja ciekawość urośnie jeszcze bardziej. Już wkrótce poznasz tajemnicę państwa, którego intrygujące, dziewicze a niezalesione szczyty gór z pewnością obserwowałeś na horyzoncie z wielu miejsc na wyspie! Jest to Albania oczywiście! Idealny sposób na spędzenie dnia! (Oczywiście nasz polski przewodnik jest cały czas z Wami)

Czas na miejscu:

ok. 60-90 minut w jedną stronę

Atrakcje:

Korfu od strony morza, przeprawa do innego kraju

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, gotówkę na opłatę portową oraz opłatę za Butrint, wygodne buty, krem z filtrem, dokumenty tożsamości

Inne:

Zwróć uwagę: Przeprawy do Albanii realizowane są statkiem lub wodolotem – o środku transportu danego dnia decyduje przewoźnik
Agia-Saranda-wycieczki-jednodniowe-z-Korfu-wycieczki-po-polsku-port-w-Sarandzie-w-Albanii-wakacje-wycieczki-fakultatywne-z-Korfu.-Piekne-albanskie-krajobrazy-kutry-rybackie-i-palmy.-na-tle-niebieskiego nieba

Albania- urocze miasteczko portowe Agia Saranda

Po niedługiej przeprawie dobijamy do portu! Albanię powitasz w miasteczku portowym Agia Saranda. Stąd wyruszysz w stronę starożytnego Butrintu! Z ciekawostek Saranda jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miasteczek na riwierze albańskiej przez wielu nazywana również południową bramą Albanii.

Czas na miejscu:

ok. 15 min (wrócimy tu na koniec wycieczki)

Atrakcje:

Miasteczko portowe Agia Saranda

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, środki na chorobę lokomocyjną, wygodne buty, krem z filtrem, nakrycie głowy, okularyprzeciwsłoneczne

Inne:

Trzymaj się blisko Przewodnika
Zamek-Lekursi-Zamek-Lekuresi-Albania-widok-z-lotu-ptaka-na-okolice-Sarandy-wycieczki-lokalne-do-Albanii

Zamek Lekursi

Górujący nad miastem Zamek Lekursi to kolejny przystanek wyprawy. Będzie okazja zobaczyć część zamkowych fortyfikacji, co ciekawe sam zamek został zbudowany w XVI w. na zlecenie osmańskiego Sułtana Sulejmana Wspaniałego a Przewodnik wprowadzi Cię w historyczny klimat tego miejsca a towarzystwie opowieści będziesz mógł podziwiać wspaniałe widoki na południe Albanii, Sarandę czy Korfu. Aparat fotograficzny obowiązkowo! Dziś oprócz niezwykłej historii i nieziemskich widoków jest to miejsce dostępne dla każdego, dodatkowo funkcjonuje tutaj restauracja oraz organizowane są imprezy okolicznościowe.

Czas na miejscu:

ok. 20 minut

Atrakcje:

Panoramiczne widoki, miejsce historyczne

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, nakrycie głowy, wygodne buty, okulary przeciwsłoneczne

Inne:

*punkt realizowany w zamian za wizytę w Błękitnym Oku (bezterminowo)
Lokalna kuchnia, kuchnia albańska, lokalne smaki

Czas na Albańską kuchnię!

Do wrażeń krajobrazowych czas dodać albański smak, czyli lokalny lunch w restauracji w Sarandzie. Posiłek w formie bufetowej gwarantuje dla każdego coś na ząb w chwili odpoczynku po poruszających wyobraźnię atrakcjach. W towarzystwie posiłku będzie widok na majaczącą w oddali wyspę Korfu. Czego chcieć więcej… Smacznego!

Czas na miejscu:

ok. 1h

Atrakcje:

lokalna kuchnia, piękne widoki

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, gotówkę na dodatkowe napoje do obiadu

Inne:

Napoje do obiadu są dodatkowo płatne
Starożytny Butrint, UNESCO, wycieczki jedniodniowe z Korfu, wycieczki po polsku. Starożytne budowle, ruiny, Albania

Park Archeologiczny Butrint

Butrint, który jest zarazem Parkiem Narodowym! To właśnie tutaj zobaczysz ruiny sanktuarium z IV w. p.n.e., ruiny teatru, chrześcijańską Wielką Bazylikę, Łaźnie rzymskie, Baptysterium z mozaikami, Lwią Bramę zachowaną niemal w idealnym stanie, Akropolis i Średniowieczny Zamek wenecki. A ponadto będziesz mógł zachwycić się niesamowitym bogactwem przyrodniczym tego miejsca. Butrint od 1992 roku jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO – to po prostu trzeba zobaczyć!

Czas na miejscu:

ok. 2h

Atrakcje:

Park Narodowy, UNESCO

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, wygodne obuwie, nakrycia głowy, butelkę wody mineralnej, kremy z filtrem, okulary przeciwsłoneczne.

Inne:

Punkt programu podczas którego dużo chodzimy (zdarzają się również podejścia na tutejsze wzniesienia)
PAMIĘTAJ, ŻE W ALBANII ZMIENIA SIĘ CZAS!
Agia Saranda Saranda w Albanii widok na promenade w miescie i palmy wycieczki lokalne

Czas wolny w mieście Agia Saranda

W kurorcie każdy znajdzie coś dla siebie! Czy to miejsce na spacer nadmorską promenadą, czas na kawę i tradycyjne desery albańskie lub zakupy produktów, z których Albania słynie, czyli m.in. koniak lub brandy. Nie zabraknie również czasu wolnego na zakupy! Przewodnik da Ci kilka wskazówek odnośnie najlepsze kawy, pamiątek i przepisów celnych.

Czas na miejscu:

ok 30 min.

Atrakcje:

Lokalne produkty, pamiątki z Albanii

Zabierz ze sobą:

Gotówkę, aparat fotograficzny, wygodne buty, kremy z filtrem, nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne

Inne:

Długość czasu wolnego jest uzależniona od przebiegu wcześniejszych punktów programu i sytuacji na albańskich drogach
Logo zolw hej szukasz wycieczk na jutro

Hej! Szukasz tej wycieczki na jutro?

Jeśli szukacie tej wycieczki na jutro – a widzicie w harmonogramie naszych wycieczek, że ta impreza jest planowana to napiszcie do nas na What’s App: + 48 607501965 lub zadzwońcie +4866048200; +48 22 22 86015 (to numer naszej centrali i z tego numeru też oddzwaniamy!). Możecie tez śmiało do nas napisać: mail : korfu@magictours.pl , na messenger: @KorfuMagicTours lub Instagram: grecja_magictours może uda się nam spotkać już jutro! 🙂 Zapraszamy!

Czas na miejscu:

Atrakcje:

Zabierz ze sobą:

Inne:

Jeśli też podróżujecie w zgranej ekipie lub chcielibyście taka wycieczkę tylko we własnym gronie to zorganizujemy dla Was taka wycieczkę w każdym wybranym przez Was dniu w opcji private – skontaktujcie się z nami a my wyjaśnimy co i jak!
Jak się przygotować?
Na wycieczkę zabierz ze sobą:
 • Aparat fotograficzny
 • Nakrycie głowy
 • Wygodne i stabilne obuwie
 • Buty do wody
 • Akcesoria do kąpieli
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Kostium kąpielowy
 • Ręcznik plażowy
 • Krem z filtrem
 • Dokument tożsamości
 • Bilet (umowę) na wycieczkę
 • Gotówkę na obiad i drobne wydatki
 • Suchy prowiant
 • Leki na chorobę lokomocyjną (jeśli zwykle ich używasz)
Na trasie wycieczki dostępne są punkty, w których możesz kupić napoje i przekąski.
Zbiórka
MIEJSCE ZBIÓRKI
 • Informację o dokładnym miejscu zbiórki znajdziesz w podsumowaniu rezerwacji w wiadomości e-mail, którą dostaniesz po założeniu rezerwacji; ta informacja jest też zawsze w umowie.
 • Lokalizację punktu odbioru możesz sprawdzić również na Mapach Google. Link podajemy w trakcie procesu rezerwacji wycieczki na naszej stronie, a także w podsumowaniu rezerwacji, wysyłanym mailowo.
 • Na wycieczki w wariancie klasycznym i VIP odbierzemy Cię z miejsca zbiórki, wyznaczonego niedaleko Twojego hotelu. W wariancie Super VIP odbieramy Cię bezpośrednio spod hotelu.
GODZINA ZBIÓRKI
 • Na dzień przed wycieczką, na numer telefonu wskazany podczas rezerwacji, prześlemy Ci wiadomość SMS. Będzie tam informacja o godzinie zbiórki oraz potwierdzenie miejsca, z którego odbierzemy Cię na wycieczkę. Pamiętaj, że godzina zbiórki podawana jest w czasie lokalnym – greckim.
 • Pamiętaj, by w trakcie rezerwacji podać numer telefonu, który będzie aktywny podczas Twojego pobytu w Grecji. Weź pod uwagę, że na greckich wyspach zdarzają się niekiedy problemy z zasięgiem.
 • Prosimy, abyś punktualnie stawił się w wyznaczonym miejscu zbiórki.
 • Dbamy o to, by być na czas i jesteśmy punktualni. Jeśli jednak nie byłoby nas na miejscu dłużej niż 10 minut, to prosimy, abyś niezwłocznie zadzwonił do naszego biura.
JAK NAS ROZPOZNAĆ?
Nasze autokary, busy i samochody rozpoznasz po logo Magic Tours z charakterystycznym żółwiem. Za przednią szybą jest zawsze tablica z logo Magic Tours, nazwą firmy oraz nazwą wycieczki. Nasi przewodnicy będą czekać na Ciebie w miejscu zbiórki. Są ubrani w koszulki z żółwiem oraz mówią w języku polskim. Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś wsiąść do danego środka transportu, zapytaj o to kierowcę lub przewodnika.
Dzieci
 • Wycieczka Mix Północ jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Program zwiedzania jest bardzo różnorodny i z powodzeniem uczestniczą w nim nawet najmłodsze pociechy. W wariancie klasycznym, poza przewodnikiem, w wycieczce bierze udział także Magiczny Animator, który troszczy się, by zapewnić dzieciakom moc atrakcji!
 • Przejazdy między punktami programu nie są zbyt długie. W ciągu dnia jest czas na plażowanie w dwóch miejscach (po około godzinie w każdym miejscu), a także rejs łodzią (ok 45-50 minut w jedną stronę), który także jest dużą atrakcją dla najmłodszych. Przewidziany jest także czas wolny na obiad w tawernie oraz inne degustacje i przystanki. Podczas przerw w wielu miejscach jest możliwość skorzystania z toalet.
 • W trakcie naszych wycieczek raczej nie sprawdzą się wózki dziecięce. Zdecydowanie bardziej przydadzą się składane spacerówki, chusty, nosidełka itp.
 • Spędzając wakacje w Grecji z dziećmi, pamiętaj, że najmłodsi są bardziej wrażliwi na wysokie temperatury i działanie promieni słonecznych. Koniecznie zadbaj o nakrycia głowy i kremy z filtrem dla Twoich pociech, a także, by piły dużo wody.
 • Jeśli wiesz, że Twoje dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, przed wycieczką zaopatrz się w potrzebne leki, a także zadbaj. Posiłki dziecka powinny być lekkostrawne. Unikaj produktów mlecznych, słodkich napojów i innych produktów, które mogą wpłynąć na złe samopoczucie dziecka.
Rejs
 • W wariancie klasycznym Mix Północ w cenę wycieczki wliczony jest jeden rejs do Zatoki Wraku (plażowanie) i Błękitnych Grot (kąpiel). Realizowany jest łodzią (do 80 osób), która nie wpływa do wnętrza grot.
 • W wariancie VIP i Super VIP w cenę wycieczki wliczone są dwa oddzielne rejsy:
  • do Błękitnych Grot – realizowany łódką (VIP) lub motorówką (Super VIP), które wpływają do wnętrza grot. Przy grotach zwykle jest też krótki przystanek kąpielowy dla chętnych.
  mix polnoc VIP lodka Blekit
  •  do Zatoki Wraku – realizowany łodzią (na ok. 65 osób), z kąpielami i plażowaniem w Zatoce Wraku. W ramach samego rejsu (ok. 25 minut) możliwe jest połączenie kilku grup wycieczkowych Magic Tours VIP lub Super VIP.
  mix polnoc VIP Super VIP lodz Zatoka Wraku
 • Realizacja rejsów i przystanków kąpielowych uzależniona jest od warunków pogodowych, stanu morza (wysokości fal), a także decyzji kapitana. O ruchu turystycznym na morzu decyduje Urząd Morski na Zakynthos.
 • Jeśli podczas wycieczki ze względu na warunki pogodowe rejs do Zatoki Wraku nie zostanie zrealizowany, uczestnicy wszystkich opcji zwiedzania, bez żadnych dodatkowych kosztów mogą skorzystać z rejsu zastępczego w innym terminie (tj. w najbliższym możliwym, wyznaczonym przez nas dniu, podczas którego pogoda i warunki logistyczne umożliwią realizację rejsu). Koszty ponownego transferu z/do portu pokrywa Magic Tours. Jesteśmy jedynym biurem na wyspie oferującym turystom takie rozwiązanie.
 • Uczestnictwo w rejsach nie jest obowiązkowe. Jeśli nie chcesz brać w nim udziału, możesz pozostać w porcie na czas trwania rejsu. Poinformuj o tym wcześniej swojego przewodnika.
 • Jeśli rezygnujesz z udziału w rejsie, możesz otrzymać zwrot kosztów biletu za rejs, będący częścią wycieczki.

Nie wiesz którą wersję wybrać? Sprawdź różnice programowe

Klasyczny

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Klasyczny

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Klasyczny

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Pakiet Magicznych Gwarancji

Zagwarantuj sobie spokój

Inne nasze wycieczki

Udostępnij wycieczkę

Facebook
WhatsApp
Email

Zamknij